Jesteś tutaj

Wielki Turniej „Rozrywki”

12 kwietnia w świetlicy internatu Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu odbył się XXIV Wielki Turniej „Rozrywki”, organizowany przez internackie koło szaradziarskie wraz z jego opiekunką Jolantą Dziętarą. Wychowankowie internatu przystąpili do rywalizacji w 3-osobowych zespołach. Na początku chwilą ciszy uczczono pamięć red. Bohdana Zapaska, który parokrotnie reprezentował na turnieju redakcję „Rozrywki”.

Z zestawem zadań przygotowanych przez „Rozrywkę” najlepiej poradził sobie zespół w składzie: Milena Błaszak, Mateusz Lewicki i Weronika Markowska (16 pkt). Drugie miejsce zdobyli Paweł Płomiński, Weronika Satro i Paweł Tybura (13 pkt), a trzecie – Sandra Malinowska, Sylwia Ogrodowska i Grzegorz Płomiński (11 pkt).

W części drugiej turnieju rozwiązywano krzyżówkowe łamigłówki autorstwa członków Klubu Szaradzistów „Labirynt”: Grzegorza Gurzyńskiego, Jerzego Marchewki, Wojciecha Pietruszewskiego i Sławomira Prusieckiego. Tym razem zwycięstwo odnieśli Paweł Płomiński, Weronika Satro i Paweł Tybura (36 pkt), wyprzedzając Milenę Błaszak, Mateusza Lewickiego i Weronikę Markowską (33 pkt) oraz Sandrę Malinowską, Sylwię Ogrodowską i Grzegorza Płomińskiego (32 pkt). Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody. (gg)