Jesteś tutaj

Mistrzostwa Sosnowca

12 października w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury – Energetyczne Centrum Kultury odbyły się IX Szaradziarskie Mistrzostwa Sosnowca pod patronatem przewodniczącego Rady Miasta Mateusza Bochenka. Na starcie stanęło 47 amatorów rozwiązywania krzyżówek, jolek i rebusów, na których czekały zestawy zadań ułożone przez Wojciecha Grzankę, Stanisława Osydę, Józefa Prażucha, Rafała Tałaja i Małgorzatę Wołc.

Najciekawszymi zadaniami były krzyżówki „Kolorowe kino”, „Kalambury z dodawaniem”, „Z kluczem” i „Spółka z Polski” oraz jolki: z kolankami, na skróty i dopełniana od A do Ż. Po dwóch rundach zmagań, trwających 85 i 55 minut, wyłoniono zwycięzców. Mistrzem Sosnowca został Michał Gargól z Pabianic (126 pkt), tuż za nim uplasował się Maciej Gąska z Poniatowej (125 pkt), a trzecie miejsce zajął Paweł Kustroń z Krakowa (123 pkt). Najlepszym sosnowiczaninem okazał się Robert Kozieł z miejscowego klubu Ariada (16. miejsce). Laureatów nagrodzono okazałymi pucharami, a każdy uczestników mistrzostw otrzymał pamiątkowy medal i nagrodę rzeczową. W trakcie imprezy szaradziści mogli obejrzeć cerkiew prawosławną z 1889 roku – jedyną w całej aglomeracji śląskiej. (jc)