Jesteś tutaj

Międzyszkolny turniej szaradziarski

15 czerwca br. w Zespole Szkół Gminnych w Nieszkowicach Małych (woj. małopolskie) w ramach obchodów X Memoriału im. Genowefy Schramm odbył się IX Międzyszkolny Gminny Turniej Szaradziarski. Obchody rozpoczął uroczysty apel, na którym przypomniano działalność pedagogiczną i społeczną przedwcześnie zmarłej wieloletniej dyrektor tutejszej szkoły, radnej i wiceprzewodniczącej Rady Gminy Bochnia – Genowefy Schramm. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół w Brzeźnicy, Dąbrowicy, Nieszkowic Wielkich, Pogwizdowa, Siedlca oraz sąsiedniej gminy Drwinia – Mikluszowic i Świniar. Po apelu 22 młodych szaradzistów z klas I – III szkół podstawowych przystąpiło do zmagań z krzyżówkami, anagramami i rebusami.

Zwycięzcą memoriałowego turnieju została Dagmara Substelna z Nieszkowic Małych, drugie miejsce zajęła Natalia Majta z Drwini, a trzecie Natalia Długosz z Nieszkowic Wielkich. Kolejne miejsca: Natalia Czesak z Brzeźnicy, Dawid Kolanowski z Mikluszowic, Aleksandra Sasowska z Siedlca. W rywalizacji szkół (łączny wynik trzech uczniów) wygrał Zespół Szkół Gminnych w Nieszkowicach Małych, przed ZSG w Mikluszowicach i ZSG w Nieszkowicach Wielkich.

Organizatorami obchodów memoriałowych i turnieju szaradziarskiego był Zespół Szkół Gminnych w Nieszkowicach Małych, Bocheński Klub Szaradzistów „Omnibus” i Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu. Wszystkim uczestnikom zawodów zastępca wójta gminy Bochnia Stanisław Bukowiec wręczył dyplomy i upominki ufundowane m.in. przez redakcję „Rozrywki”. Zestawy zadań opracował prezes klubu „Omnibus” Tadeusz Bembenik przy współpracy Ewy Płaczek i Grażyny Sosnowiec, nauczycielek ZSG w Nieszkowicach Małych.