Jesteś tutaj

3. Rebus 1959 - z nagrodami!

Edmund Karlicki (1915-1995) to jeden z czołowych rebusistów, opublikował setki tych zadań, podpisanych imieniem i nazwiskiem lub pseudonimami: Edka, Oset, Józef Orszewski, Filon. Przez wiele lat prowadził w „Rozrywce” dział rebusów.

Po ukazaniu się w pierwszym odcinku tej rubryki rebusu Wiola, przyszedł mejl następującej treści: Po wizycie na stronie głównej zajrzałem do zakładki „Z myszką” i spotkałem tam starego znajomego Wiola. Pochylam z szacunkiem głowę! Czy mógłbym otrzymać kilka informacji na temat Asteriona i Edki. Z poważaniem Wald Hryckiewicz.

Zgodnie z życzeniem – odpowiadam: Asterion to jeden z pseudonimów Witolda Olszewskiego, podpisującego swoje zadania również Wiol, Werton i Olmaria. Zaś poniżej rebus Edmunda Karlickiego – Edki, zaczerpnięty z „Rozrywki” 1959. Prosty konstrukcyjnie, lecz z licencją rebusową (i=j), ale taka była ówczesna praktyka. Rozwiązanie czterowyrazowe, o początkowych literach: B. J. C. N.

Wśród osób które przesłały poprawne rozwiązanie rebusu rozlosowaliśmy trzy zbiorki rebusów Czesława Tryby.  Nagrody otrzymują:

  • Józef Fedorowski
  • Lesław Antosz
  • Ryszard Kobaka

Gratulujemy!

Rozwiązanie: 
Pokaż